Yararı Dokunmadığını Düşünüyorsanız

Akupresür pozitif bilim değildir. Faydalı hale gelmeden önce tekniklerin üzerinde pratik yapmalısınız.

İstanbul masaj dikkat etmeniz gerekenler: https://youtu.be/gjJr4SPhahk

Nefes almak: https://youtu.be/SPvWuw8zQTU

Oldukça özel noktalar üzerinde çalışacaksınız, bu nedenle pratik yapmalısınız. Eğer hakkında bilgi sahibi olmazsanız, bu noktaları bulmak oldukça güçtür.

Baş ağrılarımı dindirmesi için akupresür terapisi uygulatmıştım. Terapist bana akupresür uyguladığında, anında rahatlamıştım. Ne var ki kendi kendime uyguladığımda aynı etkiyi elde edemedim.

Peki neden? Çünkü beni rahatlatmak için dokunması gereken noktaları tam olarak biliyordu. Bu noktaları keşfetmem birkaç haftamı almıştı, fakat bir kere keşfettiğimde – vay canına, bu harika bir duyguydu!

Bir noktaya baskı uyguladığınızda hiçbir etki hissetmiyorsanız, bunun birkaç sebebi olabilir.

Tam olarak noktanın üzerine basmıyor olabilirsiniz (akupresür noktaların genişliği yaklaşık 0,5 mm’dir, bu nedenle yerini kesin olarak bilmelisiniz). Baskı noktasının tam yerini belirlemek adına bölgenin civarında farklı noktaları deneyiniz.

Nazikçe baskı uygulamamalısınız, fakat size acı verecek kadar sertte olmamalı. Ayrıca birkaç saniyelik baskılar da uygulamamalısınız (tabi ki etkisini hemen hissedecek kadar duyarlı değilseniz).

Akupresür tekniklerin faydalı olmaları için noktanın konumundan emin olmalısınız, yüzünüzde oluşan duyguyu hissetmeye çalışınız. Bazı noktaların görüşünüzü artıran ince etkileri vardır.

Daha net ve renkler daha canlı görebilmenizi sağlayabilir. Meditasyon akupresür etkilerini hissetmeniz adına yararlı olacaktır.

Eğer noktalar gereğinden sık veya yeterince kullanmıyorsanız, bunun sonucu olarak etkileri fark edilmeyecek kadar küçük olabilir.

Vücudunuz çok özel bir mekanizmadır. Bu nedenle bir noktaya ne kadar odaklanırsanız odaklanın, vücudunuz tedaviye cevap vermeyebilir.

Vücudunuzun gerginliğini genellikle üste belirtiğimiz tekniklerle gevşemesini sağlayabilirsiniz, bazı durumlarda rahatlama duygusunu çok derin hissetmeyebilirsiniz.

Butik Masaj İstanbul masaj hizmeti için size yol gösteriyor.

İstanbul masaj baskı nasıl uygulanır: https://youtu.be/GOlE157d668

0