Sonuç Bölümü

Masaj, belki de ulaşabileceğimiz en güçlü tıbbi araçtır.

En eski tedavi metodudur ve masajı ruhsal sanat gibi kullanabilmek için eski Yunan, Pers ve Cin medeniyetlerin asırlardır takip etiği adımları pratik etmeliyiz. Masaj ‘ ovalamak’ anlamına gelen Yunanca ‘massein’ kelimesinden türetilmiştir.

21’inci yüzyılın hızlı temposuna ayak uyduramadığımızdan ve yeterince enerjik ve heyecanlı bir hayat stilimiz olmadığından şikâyet edilir. Stresli olduğumuzda hareketlerimiz ağırlaşır ve enerji seviyemiz düşer.

Stresin ve yorgunluk duyguların etkisi ile vücudumuz halsiz düşebilir ve gerginleşebilir, kaslarımıza kramplar girebilir ve tembelleşebilirler. Fakat mola verebilir miyiz?

Rahatlamak ve hafiflemek adına bir yöntem arayışında mıyız? Biraz da olsa yenilenmeyi hiç düşündük mü? Muhtemelen hayır! Bununla yüzleşin, birçoğumuz ara vermeden çalışırız. İş hayatının tekdüzene kapılıp vücudumuzu dinlemeyi unutmuşuz.

Uzamanlar ve istatistik kurumu eski zamanlara göre daha uzun yaşadığımızı belirtir. Hayatımızın birkaç yıl uzamasının sebebi seksenli yaşlarımızda daha iyi bir yaşam sürme beklentimizdir!

Belki de bu günümüzde insanların sağlığına daha fazla dikkat etmelerinin sebebidir. İnsanlar gerginliklerini, yorgunluklarını ve stres düzeylerini hafifletmesine yardımcı olabilecek farklı terapi metotları arayışındalar.

Bizim tespitimize göre birçoğumuz masajı koruyucu tıbbın güçlü bir formu ve kişisel sağlık hizmetinin entegre yöntemi olarak uygularız.

Güçlü bir sağlığa ve iyi hissetme duygusuna ulaşmak ve korumak adına masaj en kolay yöntemdir. Ağrılı bir dizi ovalayarak veya kaş çizgimizi okşayarak içgüdülerimizi ve ruh halimizi tedavi eder.

Baş ağrısı, acı veya ağrı, uykusuzluk, gerginlik veya yüksek stres düzeyi gibi rahatsızlıkları tek ve basit bir araç kullanarak hafifletebilirsiniz – kendi ellerimiz.

Masajın temeli dokunmaktır. Dokunmanın hayret verici gücünü kanıtlayan bir düzine tıbbi delil bulunmaktadır. Dokunmak insanları canını sıkmayacak ve asabileştirmeyecek kadar doğaldır.

Gözlemlerimiz sayesinde çocuklar bir aile içinde ve birbirine dokunan çocuk grubu içinde büyüdükleri zaman daha sağlıklı ve enfeksiyonlara ve açıya daha dayanıklı oldukları kanısına ulaştık. Bu çocuklar genellikle daha iyi uyku düzenleri vardır, daha sosyal ve mutludurlar.

Dokunmanın yararlarını gösteren bütün bu kanıtlara rağmen hala birbirimize dokunmaktan çekiniyoruz. Cinsellik ve duygusallık arasında ki duygu karmaşıklığı buna sebep olduğunu düşünüyoruz.

Dokunma ve cinsellik arasında bir bağı kurulacağından korkuyoruz, bu sebeple oldukça resmi dokunuşlarımız var.
Yetişkinler birbirine sadece birkaç nedenle özgürce dokunabilirler.

Masaj dokunma tabusunu yıkar ve insanların birbirine olumlu yönde dokunmalarını sağlar.

Masajın sayılamayacak kadar fazla faydası vardır. Bu faydaları kullanarak nasıl daha iyi bir yaşam sürebileceğinizi eşinize öğretmelisiniz. Böylece her ikiniz de masajın sağladığı yararlardan faydalanabilirsiniz.

Masaj sayesinde kan dolaşımınızı düzenleyebilir, kaslarınızı güçlendirebilir ve esnekliklerini artırabilirsiniz. Ayrıca endorfin seviyenizi de artırabilirsiniz. Endorfin, kendimizi daha iyi hissetmemiz adına vücudumuzun salgıladığı doğal bir hormondur.

Vücudunuz endorfin salgıladığında, kronik ağrılara karşı koyma kabiliyeti artar. İyi bir vücut ovmasından sonra harika hissetmenizin sebebi bu hormonların açığa çıkmasıdır!

Ağrılı bölgeye akupresür uyguladığınızda, aslında kendinize büyük bir iyilik yapıyorsunuzdur. Özel bir bölgeye yoğunlaşmış ve ağrınızı hafifletmek adına elinizden gelen her şeyi yapmış olursunuz.

Ayrıca daha önce belirtiğimiz gibi, akupresürü tek başınıza da uygulayabilirsiniz. Başka birinin yardımına ihtiyacınız yoktur.

Stres düzeyinizi azaltmak, zihninizi boşaltmak ve size yeni doğumuş bir bebek kadar kendinizi canlı hissetmek adına bu ektili teknikleri kullanabilirsiniz!

Monotonluklardan uzak durunuz. Masajı sadece eşinize yaklaşmak adına kullanmayınız, ağrılarınızı dindirerek daha önce yaşamadığınız bir rahatlama duygusuna ulaşmak için kullanabilirsiniz.

Denemeye değer!

Butik Masaj sitesine nasıl erişirim? https://youtu.be/ydMRCAEQiv8

Butik Masaj güncel adresleri burada bulabilirsiniz:
twitter: http://bit.ly/2okFO00

facebook: http://bit.ly/2okN8sA

web sitesi: http://bit.ly/2oJuK9p

0