Profesyonel Masöz İçin Öneriler – Butik Masaj

İstanbul’da profesyonel masöz önerilerimiz bu sitede var. Butik Masaj size en iyi masaj terapistleri sunmak için çalışıyor. Takipte kalın!

Egzersiz yapmadan önce ve sonra vücudunuza masaj yaparak egzersizinizin faydalarını artırabilirsiniz. Egzersiz yapmadan önce masaj yapmak kas dokularındaki kan dolaşımını güçlendirir.

Bunun için yumruklarınızı kullanarak kollarınıza ve bacaklarınıza hafif hafif vurun. Egzersizden sonra masaj yapmak ise, kas kütlelerinin toparlanmasını hızlandırmaya ve çok daha fazla toksin atmaya yardımcı olabilir. Bunun için, ellerinizi ya da yumruklarınızı kullanarak kalbinize doğru kas kütlelerinizi ovabilirsiniz.

Eğer yakın zamanda gribe yakalandıysanız, bir masaj genellikle gribe bağlı olarak ortaya çıkan ağrılarınızı ve gerginliğinizi hafifletmeye yardımcı olabilir. En iyi rahatlamayı sağlamak için dairesel hareketler kullanarak ısıtılmış bir kremle dikkatlice tüm vücudunuza masaj yapın. Bu yalnızca ağrılarınızı azaltmakla kalmayacak, aynı zamanda cildinizi de nemlendirecektir.

Partnerinize yapabileceğiniz müthiş bir masaj terapi tekniğine tırmalama adı verilir. Tırmalama yönteminde parmaklarınızı iyice açarsınız ve parmak uçlarınızı kullanırsınız. Bir elinizi omurga boyunca sırtın bir tarafını yukarı doğru, diğer elinizi sırtın diğer tarafından aşağı doğru kaydırarak tırmalama hareketi yaparsınız.

Masaj boyunca nefesinizi yönetin. Özellikle masaj yaptırmakta daha önceden tecrübeniz yoksa, kendinizi gerçekten rahatsız ve stresli hissetmeniz beklenmedik bir durum olmayacaktır. Güvenli bir ortamda olduğunuzu ve bir uzmanın ellerinde olduğunuzu aklınızdan çıkarmayın. Eğer nefesiniz düzenli olmazsa, rahatlamanız mümkün olmaz.

Eğer nasıl daha iyi masaj yapabileceğinizi öğrenmeyi gerçekten istiyorsanız, bu makaleyi okumaya devam etmeniz gerekir. Masaj yaparken ellerinizi çok daha iyi nasıl kullanabileceğinizi görmenize yardımcı olmak üzere yapabileceğiniz temel değişiklikleri öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız. Ayrıca partneriniz de buna çok şaşıracaktır.

Atletler arasında popüler olan kolay bir tekniği kullanarak kendi kendinize bir ayak masajı yapabilirsiniz. Ayağınızın altında yuvarlamak üzere bir tenis topu ya da golf topu kullanın. Topu, topuktan başlayıp parmaklarınıza doğru ve sağa sola yuvarlayın. Ayağınızın kavisli kısmına ekstra bir özen gösterin.

Bir masaj yaptırmadan önce yemek yemekten kaçının. Son yediğiniz yemekle masajınızın arasında gerçekten en az 90 dakika bir süre geçmesi gerekir. Ancak ne kadar uzun bir ara verirseniz o kadar iyi olacaktır.

Vücudunuzun yemeği sindirmesine izin verin; böylece tamamen rahatlayabilirsiniz ve masaj terapinizin bütün avantajlarından faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra seansınız boyunca sizi utandıracak karın gurultularını da engellemiş olursunuz.

Harika bir masaj yapmanın birkaç temel noktasının yanı sıra yapmamanız gereken bazı şeyler de vardır. Her zaman masaj yaptığınız kişinin saçlarını çekiştirmemeye özen gösterin. Buna vücut tüyleri ve kılları da dahildir.

Ayrıca kemiklerine baskı yapmamaya da dikkat etmelisiniz. Gerektiğinde yumuşak, gerektiğinde sert hareketleri nasıl kullanacağınızı öğrenin.

Eğer başınızda çok aşırı bir ağrı hissederseniz, kraniosakral terapi yaptırın. Bu masaj terapisi özellikle başınızdan sırtınızın merkezine kadar olan kısma yoğunlaşır.

Gerginliği hafifletir ve aynı zamanda sakatlıklara karşı yardımcı olur. Eğer ileri bir yaştaysanız ve çok daha sık ağrılarınız oluyorsa, bu sizin için harika bir masaj terapisidir.

Bir masaj yaparken kokulu masaj terapi kremi kullanın. Koku, hem aromaterapi işlevi görecektir, hem de masajın keyfini artıracaktır. Krem elinizle masaj yaptığınız kişinin bedeni arasındaki kayganlığı artırır ve böylece cilde masaj uygulamak kolaylaşır. Uygulamadan önce masaj yapacağınız kişinin hangi kokuyu tercih edeceğini öğrenin.

0