Profesyonel Masaj İçin Öneriler – Butik Masaj

Profesyonel masaj hizmeti için önerilerimiz var. Butik Masaj sitesi size İstanbul’da masaj konusunda yol gösteriyor, profesyonel masözlere ulaşmanızı sağlıyor.

Kendinizi bilgilendirerek masaj stratejinizi geliştirebilmeniz mümkündür. Bu kısa makaledeki tavsiyeleri kullanarak kesinlikle sevdiklerinizin yeni masaj terapi becerileriniz karşısında heyecan duymalarını sağlayabilirsiniz.

Sevdikleriniz, sizin yalnızca bu makaledekileri okuyarak ne kadar çok şey öğrendiğinizi görerek kesinlikle mutlu olacaklar ve çok şaşıracaklardır.

Eğer gününüzün büyük bir kısmını bir bilgisayar ekranının karşısında geçiriyorsanız, boynunuza masaj yapmak için düzenli olarak mola vermeniz gerekir.

Parmaklarınızı ense kısmınıza yerleştirin ve kas dokularınıza nazikçe bastırın. Kas dokularınıza daha fazla masaj yapmaya devam etmeden önce başınızı her iki yana çevirerek kas dokularınızı esnetin.

Masaj terapileri gevşemek için harika bir yol olmanın yanı sıra fevkalade canlandırıcıdır. Masaj terapisiyle birçok rahatsızlık tedavi edilebilir.

Bunların arasında yüz kaslarındaki ve vücuttaki diğer kas kütlelerindeki kasılmalar, stres yüzünden ortaya çıkan baş ağrıları, aşırı gerginlik ve aynı zamanda astım da dahil olmak üzere solunum yolu sorunları vardır. Bu tür rahatsızlıkları gidermek için gevşemek şarttır.

Eğer bir şey çok fazla acı vermeye başlarsa, masaj terapistinize bunu mutlaka söyleyin. Bazı masaj terapi stratejileri biraz acı verici olabilir, bu yüzden bunun bilincinde olmanız gerekir.

Eğer bir sebeple çok fazla acı hissettiğiniz için stresinizin artmaya başladığını fark ederseniz terapistinizden belirli bölgelerinize daha hafif masaj yapmasını isteyin.

Bir masaj yaparken 45 dakikadan daha uzun bir süre devam etmemeye çalışın. Masaj sırasında uzunca bir süre boyunca bir kimsenin üzerinde basınç uyguladığınızı aklınızdan çıkarmayın.

Bu nedenle, eğer bunu çok uzun bir süre devam ettirirseniz, aslında rahatsızlığa ve aynı zamanda sakatlanmalara yol açabilirsiniz ve kesinlikle bundan kaçınmayı tercih edersiniz.

Bir kimseye masaj yaparken her zaman nazik olun. Masaj yaptığınız kişi bundan şikayet etse bile kas dokularına ve özellikle eklemlerine aşırı derecede basınç uygulamaktan kaçınmanız gerekir.

Masaj uygulamasını tam olarak öğrenmediğiniz takdirde, fazla güç uygulamanız masaj yaptığınız kişiyi rahatlatmaktan ziyade sakatlayabilir.

Bir masaj terapisi yaptırmaya gitmeye karar verdiğinizde, belirli bir kıyafet zorunluluğu yoktur. Eğer en ideal kıyafetin ne olacağını merak ediyorsanız, gitmeden önce spa merkeziyle görüşün ya da terapistinize sorun.

Kıyafet meselesini önceden konuşarak masaj sırasında mahcup durumda kalma ya da rahatsız olma ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz. Ayrıca, mesela kalçalarınız gibi masaj yapılmasını istemediğiniz bir bölgeniz varsa, uzmanınıza bunu başlamadan önce belirtin.

Bir spa merkezine gidin ve size bir İsveç masajı yapmalarını isteyin. Bu masaj terapisi geriliminizi azaltmaya ve kas dokularınızı rahatlatmaya yardımcı olması için ovma ve titreşim gibi beş farklı tekniği bir arada kullanır.

İsveç masajı, aynı zamanda eğer beceri kazanmaya çalışan yeni bir masözseniz, uygulaması oldukça kolay bir masaj terapi stratejisidir.

Masaja sırtın üst kısmından başlayın. Bu bölgede çok fazla kas dokusu ve kas düğümleri bulunduğu için, bu çok önemlidir. Bu yöntem kesinlikle masaj yaptığınız kişiyi rahatlatmanıza yardımcı olacaktır.

Bu aynı zamanda vücudun diğer bölgelerine geçiş için de müthiş bir köprü görevi görür.

Masaj terapileri yapmanın yollarını mı öğrenmek istiyorsunuz? Sizin için gerekli materyalin sunulmasına ihtiyacınız mı var? Masaja olan ilginiz ne seviyede olursa olsun, aşağıdaki etkili tavsiyeler masaj tekniğinizi geliştirmek için kesinlikle size yardımcı olacaktır. İlave bilgiler edinmek için okumaya devam edin.

Masaj terapistinize gittiğiniz zaman bir dört el masaj terapisi isteyebileceğinizi biliyor muydunuz? Aslında, aynı anda üzerinizde çalışan iki uzman olacaktır.

İlave ücret ise genellikle sizin tahmin ettiğinizden çok daha düşük olacaktır. Aynı zamanda böyle bir masajın faydaları ise çok fazladır.

0