Neden Butik Masaj Tercih Etmelisiniz?

Neden Butik Masaj sitesini tercih etmelisiniz? Bu kısa videomuzda temel nedenleri gösterdik. İstanbul’da profesyonel masaj hizmeti almak istiyor ve bunun için profesyonel masöz arıyorsanız doğru adrestesiniz.

Evde bir sırt masaj terapisi yapmak için en uygun el kullanma tekniklerini keşfedin. Genellikle her iki elinizin de baş parmağı ile diğer bir parmağını kullanarak masaj yapacağınız doğrudur.

Ancak sürekli aynı parmakları kullanarak masaj yapmak yorulmanıza neden olacaktır. Bu nedenle, ellerinizin diğer farklı parmaklarını da kullanmaya çalışarak masaj süresinin uzamasını sağlayabilirsiniz.

Masaj terapistinizle iletişim kurun. Masözünüz çok büyük ihtimalle akıl okuyamıyordur. O halde eğer bedeninizin bir bölümünün biraz daha ilave ilgiye ihtiyacı varsa, bunu kendisine iletin. Masa başında çalışmaktan omuzlarınız tutulmuş olabilir ya da sıkı bir egzersiz sonrası bacaklarınız ağrıyor olabilir; bunları masözünüze söylemelisiniz.

Odayı tüm masaj süresi boyunca doğru bir ısı seviyesinde tutun. Eğer kış mevsiminde masaj yapıyorsanız, masaj yaptığınız kişinin soğuktan rahatsız olmayacağı bir sıcaklık sağlamaya çalışın. Öte yandan, eğer dışarısı çok sıcak ise, klimayı makul bir derecede ayarladığınızdan emin olun.

Taleplerinizi terapistinizle mutlaka tartışın. Bazı kimseler kendilerini kontrolü kaybetmiş hissettikleri için bir masaj yaptırma fikri karşısında gerçekten biraz rahatsız olabilirler. Masaj terapistinize sırtınız, dizleriniz ya da boynunuz gibi ağrıyan bölgelerinizi söyleyin.

Böylece terapistiniz bu bölgelerinize masaj yapmaktan kaçınabilir ya da uygun şekilde muamele yapabilir. Aynı zamanda terapistinize fon müziği, ortam aydınlatması ve oda sıcaklığı gibi konulardaki tercihlerinizi de belirtmeyi unutmayın.

Masajın tüm amacı sizin gevşeyebilmenizi sağlamaktır ve bu nedenle tüm koşulların size uygun olduğundan emin olmalısınız.

Bir masaj terapisi yaparken en önemli noktalardan biri de hareketlerin sürekli olmasıdır. Hiçbir zaman masajı aniden bırakmamalısınız, çünkü bu, masajın akışını mahvedecektir.

Ellerinizi masaj yaptığınız kişinin sırtında ve bacaklarında ileri geri dolaştırırken hızınızı artırabilir ya da azaltabilirsiniz, fakat asla masajı tamamen birdenbire bırakmayın.

Masajınızdan önce ve sonra yapabileceğiniz en etkili şeylerden biri de bol miktarda su içmektir.

Su kesinlikle vücudunuzda bulunan ve ağrıya neden olan bazı serbest radikallerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Böylelikle masajınızın etkisi kesinlikle en üst seviyeye çıkacaktır.

Bir masaj yaptırmadan önce ve masaj yaptırdıktan sonra vücudunuzu esnetmeyi ihmal etmeyin.

Eğer kas kütleniz ısınmış olursa, masaj kesinlikle çok daha etkili olacaktır ve ayrıca, eğer masaj sonrasında kas dokularınızı esnetmek için birkaç dakikanızı ayırırsanız, kendinizi çok daha güçlü hissedersiniz. Bunun yanı sıra, esnemek kas dokularındaki ağrıları hafifletmek için de etkili bir yöntemdir.

Yapmaya çalıştığınız masaj terapisinin türüne göre ellerinizin hızı önemli bir rol oynar. Eğer partnerinizi rahatlatacak bir masaj arıyorsanız, yavaş hareketlerle ilerleyin.

Eğer aşırı derece kullanılmaktan yorgun düşmüş kasların üzerinde çalışmak istiyorsanız, daha hızlı hareketler çok daha iyi sonuç verecektir.

0