Medikal Masaj

Medikal masaj aynı zamanda tıbbi masaj olarak da bilinir. Hekim tarafından önerilip, tedavi amacıyla bu alanda eğitim almış uzman terapistler tarafından uygulanan masaj çeşididir.

Medikal masaj hasta, yorgun düşmüş organı eski zindeliğine geri getirerek bireye fiziksel ve psikolojik olarak destek sağlar.

Sırt ağrısından böbreğe, sinüs baskısından, varislere, vücudunuzun her bölümünde ortaya çıkabilecek rahatsızlıklara önlem niteliği taşıyan masaj terapi, bu tip rahatsızlıklar başladıysa da tedaviye en büyük yardımcıdır. Masaj, sağlıklı yaşamanın büyük sırrıdır. Hayatının kapılarını masaja aralamış, deneyim edinmiş herkes bu sırrı çözmüştür.

Diyelim ki, sinüs iltihaplanması yaşıyorsunuz . Burunda tıkanıklık, baş ağrısı, nefes alma zorlukları gibi şikayetler için, parmaklarınızı burnunuzun çevresine yerleştirin. Yanlardan hafif bastırarak, aşağı doğru çekerek ovun. Daha sonra, göz altlarına aynı tekniği uygulayın. Elmacık kemiklerinin üzerine baş parmaklarınızla hafif bastırarak, küçük daireler çizin. Sinüslerinizdeki rahatlamayı hissedecekseniz!

En iyi masaj: https://youtu.be/4sCk4Qu6NgQ
Masaj çeşitleri: https://youtu.be/cnD0r9Ot_ww
Masaj terapi: https://youtu.be/xfqCde9HyXY
Masaj teknikleri: https://youtu.be/PT0cGTBsg_A

 

 

Sunumu görmek için buraya tıklayın:

 

 


 
0