Kendinize Masaj – Kollar ve Karın

KOLLAR:

Kollarınızı es geçmek size cazip gelebilir, eksiksiz bir masaj vücudunuzun herhangi bir bölgesinin gerginliğini gevşetebilir, özelikle omuzlar.

1.Bileğinizden omzunuza kadar ovalama hareketleri ile kollarınızı yumuşatınız. Serçe ovalayınız, kayarak geri dönün ve tekrarlayınız.

2.Sıkma ve bırakma hareketleri ile tüm kolunuzu yoğurunuz. Özellikle kolunuzun daha kaslı olan arka üst bölgesine odaklanın.

3.Kolunuzun ön kısmına başparmağınızla dairesel baskılar uygulayınız. Sonra dirseğinizin oyukları etrafında parmaklarınızla ve başparmağınızla dairesel hareketler uygulayınız.

4.Kolunuzun üst kısmını canlandırmak ve sağlıksız görünümünü önlemek için sıvazlayınız. En son tüm kolunuzu tekrar ovalayınız. Kollarınız harika bir görünüme sahip olacaklardır!

KARIN:

Karnınız ağrıdığında ovmanız doğal bir tepkidir ve temel masajlar bile oldukça rahatlatıcı olabilirler. Ayrıca masaj, regl ağrıları için de oldukça faydalıdır. Karnınıza masaj yapabilmeniz için diz çökmelisiniz.

1.Elinizin tüm yüzeyini kullanarak, saat yönünde dairesel hareketler kullanarak ve bir birini izleyecek şekilde karnınızı okşayınız.

2.Parmaklarınızı kullanarak karnınızın tamamını yoğurunuz. Daha sonra kalçalarınızı yoğurabilmek için vücudunuzu çeviriniz. Sırt üstü yatın ve karın bölgenizin etrafını tekrar okşayınız.

3.Kalçalarınıza vurunuz: Masajdan sonra canlanmanız adına kalçalarınıza kuvvetlice vurunuz. Yumruklarınızı sıkmış bir halde ayağa kalkın ve bu bölgeye hızlıca vurunuz. Bu hareket vücudunuza sadece enerji ve canlılık getirmeyecektir, ayrıca kan dolaşımını artıracaktır, kaslarınızı güçlendirecektir ve teninizin sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Yumruklarınızın gevşekliğini azaltınız ve teninizi ovaladıktan sonra ellerinizi vücudunuzdan çekebilirsiniz.

0