İstanbul’da Masaj İçin Seçenekleriniz Vardır

İstanbul’da masaj terapisi yaptırmak deneyimlemeniz gereken gerçek bir keyiftir. Vücudunuzdan bütün stresin atılması inanılmaz bir duygudur. Biraz fiyatı pahalı olsa da size katacağı huzura denk gelecektir.

Eğer bayansanız, bay masaj terapisi uzmanlarını unutmayınız. Bayanların daha küçük olduklarını dikkate alırsanız, bay masaj terapi uzmanlarından önce hiçte kolay değildi. Buna karşın, bazı bayanlar bay masaj terapisi uzmanından aldıkları terapinin bugüne kadar aldıkları en etkili masaj terapisi olduğunu belirtmişlerdir. Seçiminiz her ne ise, masaj terapi uzmanını seçerken sadece cinsiyete göre tercih etmeyiniz.

Birçok küçük çocuğa Otizm teşhisi konulmuştur. Ve bu çocuklar vücutlarının çeşitli bölgelerinde (mesela çene, bacak gibi) derin bir gerilim hissederler. Çocuklarda oluşan stresi gidermek ve rahatlamalarına yardımcı olmak için derin gerilim metodu uygulanarak masaj terapisi ile rahatlamaları sağlanabilir.

Diyabetik problemi olanlar masaj terapisinin geçek avantajlarından faydalanabilirler. Diyabetiklerin kan dolaşımında problem vardır. Bu kan dolaşımı ayaklarda, alt bacaklarda ve ellerde oluşur. Bu noktalar kalpten bir hayli uzak noktalardır. Kolların ve ayakların ovulması ile kan akışı hızlandırılıp ve daha kolay dolaşım sağlanır.

Bu dünyada masaj terapisinin verdiği rahatlığı verebilen birkaç şey vardır. Eğer daha önce bir uzmandan masaj terapisi yaptırdıysanız, nasıl bir rahatlama sağladığını tam anlamıyla anlayabilirsiniz. Korkularını hatta kaygılarınız yok olur.

Göz masaj terapisi yapmak yorgun ve yanan gözleri rahatlatır. Bu masaj terapisinin ana yöntemi ısı uygulayarak rahatsızlığı ve baskıyı gidermektir. Bu masaj terapisine ellerinizi birbirine sürterek başlayabilirsiniz.

Elleriniz gerçekten ısındığını hissedene kadar bu hareketi sürekli yapınız. Elleriniz sıcak ve konforlu olduğu zaman, her bir eli bir gözünüzün üzerine gelecek şekilde koyunuz. Elinizdeki ısı gözünüze geçene kadar bekleyiniz.

Masaj terapisi seansından önce yemek yemeyiniz. Yemek yedikten sonra şişme ve rahatsızlık duyabilirsiniz. Bu da sizin masaj terapisi seansınız boyunca dinlenmenizi güçlendirecektir.
Masaj terapisi öncesinde öğününüzü hazmetmiş olmalı veya öncesinde çok hafif yemiş olmalısınız. Bu masaj terapinizin yatacağınız pozisyonda daha rahat olmanızdan dolayı çok daha keyifli olacaktır.

Masaj terapisi rezervasyonu yapacaksanız, sizin için gitmesi en kolay zamanı seçiniz. Masaj terapisine erken gitmeniz gerekmektedir ve aynı zamanda masaj sonrasında da gitmek için aceleniz olmamalıdır. Eğer teyit edip yeni bir rezervasyon yaptırmak istemeniz durumunda garanti bilgilerini almak için planları hakkında konuşunuz.

Eğer masaj terapisi yaptıracağınız yerde ışıklar kısılmamış ise, bunu talep ediniz. Loş mekanlar aydınlık mekânlarla kıyaslandığında çok daha keyiflidir, masaj terapisi keyif için yapılır. Mekânın tamamen karanlık olması gerekmemektedir, ancak çok ta aydınlık olmamalıdır.

Mum ışıklarının kullanımı zihni rahatlatır. Mum ışıkları rahatlama ortamı yaratmak için en uygun ışıklardır. Ek olarak kokulu mum ışıkları harika önerilerdir. Mekânda farklı yerlere konumlandırın, hatta farklı yüksekliklere de olabilir. Ancak bu mum ışıklarını kullanırken mekânda güvenliği sağladığınızdan emin olunuz. Özellikle asılı duran tekstil malzemelerinden uzak durması gerekmektedir.

Eğer kendinize masaj yapıyorsanız, nereye odaklanmanız gerekmektedir? Neresi zarar gördüyse! Acıyan bölgelerden başlayabilirsiniz. Bir bölgede baskıyı arttırmak rahatsız hissetmenize sebep olabilir, bu nedenle zamanınızı tam bir rahatlama olana kadar kullanın. Ne zaman ki harika bir duygu hissederseniz, o zaman masaj terapinizi bitirin.

Kendinize masaj terapisi uyguluyorsanız, kendinizi çok zorlamadan bunu yapmanız gerekmektedir. Masaj terapisi uzmanları eğer üzerinizde olabilecek en az kıyafetle kas kütlesi üzerinde çalışırlar. Masöz bir çarşafla kapalı vücudunuzu anlayabilirler. Masaj terapinizi yapabilmeniz için vücudunuzu tamamen rahatlatmalısınız.

0