İstanbul Masaj Söyleşi Üçüncü Kısım

İstanbul masaj deneyim söyleşinin üçüncü ve son videosundasınız. Butik Masaj İstanbul profesyonel masaj için doğru adrestir, sitemize bekleriz.

Felçli hastalara masaj yapılabilir mi?

Felçli hastalara masaj şöyle yapılabilir. Felçli hastalarda kas erimesi oluşur. Tedavi edici masaj uygulamaları ile kaslar kuvvetlendirilerek, kas eski kuvvetine getirilir. Felçli hastaların kas kemiği, bu şekilde hareket edebilecek hale gelir.

Peki akut, sırt ağrısı, cilt enfeksiyonu, kalp ya da damarda kan pıhtılaşması gibi rahatsızlığı olan insanlara ne gibi tavsiyelerde bulunuyorsunuz?

Vücutta bulunan yağ bezeleri, lipom veya varis tipinde oluşan birikimleri dağıtmamak gerekir. Dağıtılacaksa da özel uygulamalar vardır, bu uygulamaları tercih etmek gerekir. Yoksa bu özel uygulamalar yapılmazsa rahatsızlığı başka yerlere yayarsınız.

Masaj bittikten sonra kişinin kalkmadan önce dinlenmesi gerekir mi?

Birkaç dakika dinlemesi gerekir. Daha sonra giyinmeden önce sıcak ve soğuk duş şoklaması dediğimiz, 2 dakika sıcak ve 30 saniye soğuk duş alarak iyice kurulandıktan sonra giyinmesi gerekir.

Rahatsızlıklara göre değişmekle beraber, hangi rahatsızlığa kaç seans uygulamak gereklidir?

En ciddi rahatsızlık felç haricinde 15 seansta düzeliyor. Felçli ve kas hastalığı olanlarda, birkaç yıl sürebiliyor

Masajlarınızı birkaç gün arayla yapıyorsunuz, masaj alan kişinin nelere dikkat etmesi gerekiyor?

Kasların spazm haline sokmamaları ve çeşitli davranış biçimleri uygulamaları gerekiyor. Bunlar; oturup kalkmaya, ağır bir şey kaldırmamaya kadar değişebiliyor. Biz bu konuda, kişinin nasıl davranması gerektiğini daha detaylı bilgi vererek anlatıyoruz.

Kişi masaj uygulandıktan sonra tamamen iyileşiyor mu?

Biz en başta, ilk görüşmede kişinin rahatsızlığına göre ne yapabileceğimizi söylüyoruz. Uygulamayı kabul eden kişilere uyguluyoruz.

Çocuklara masaj yapılabilir mi? Nasıl bir masaj uygulaması yapılabilir?

40 gününü geçirmiş çocuklara masaj yapılabilir. Özel masaj yöntemleri vardır. Health Touch (Sağlık dokunuşu) dediğimiz baş ile ensenin dibine, küçük dokunuşlarla masaj yapılabiliyor.

Kadınların korkulu rüyası selülit, bu sorunla baş etmek bazen çok zor olabiliyor. Masaj yaparak selülit tedavi edilebilir mi?

Selülit dediğimiz rahatsızlığın kendine ait özel bir masaj yöntemi var. Kremlerle ve masaj aleti kullanılarak yapılan masajın, selüliti gidermede etkisi oldukça büyüktür. Hatta bu şekilde yapıldığında % 100 başarı elde edilmektedir.

Kadınlara yapılan masajlarla, erkeklere yapılan masajlar arasında fark var mı?

Hayır, fakat kadınların regl ve hamilelik dönemlerinde masaj uygulamalarının yapılmamasını uygun buluyoruz.

Hizmet için İstanbul profesyonel masöz veya masör tercih etmenizi öneririz!

Butik Masaj güncel adresleri burada bulabilirsiniz:

butik masaj youtube: http://bit.ly/2okxxsN

butik masaj twitter: http://bit.ly/2okFO00

butik masaj facebook: http://bit.ly/2okN8sA

butik masaj google+: http://bit.ly/2nprm2i

butik masaj linkedin: http://bit.ly/2nprnmS

butik masaj web sitesi: http://bit.ly/2oJuK9p

0