İstanbul Masaj Söyleşi Birinci Kısım

Butik Masaj size masaj uzmanı söyleşilerinden kesitler sunuyor. Bağımsız masöz veya masör bulmak için sitemize gelin, İstanbul profesyonel masaj hizmeti alın.

Yaptığınız masaj hangi hastalıklar için uygulanıyor? Hangi masaj yöntemlerini kullanıyorsunuz?

Lenf ve Ven sistemlerine göre yapılan masaj türlerini uyguluyoruz. Lenf sistemi masajı İltihaplı ve ödemli olan hastaya uygulanan bir masaj türüdür. Ven masajı ise, kalp, kan dolaşım sistemi, siyatik, kireçlenme, bel fıtığı ve kas spazmlarını açarak bu tarz rahatsızlıkları giderici masaj türüdür.

Bu çalışmada nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Her şeyden önce hastanın “ateşli ve mikroplu” olmamasına dikkat edilmelidir. Böyle bir durum söz konusu olduğu taktirde bu durumun derhal ortadan kaldırılması gereklidir. Aksi takdirde vücudun da mikrop olan hastaya uygulanan masaj, mikrobun bütün vücuda yayılmasını sağlayabilir. Bu durumla karşılan insanlar derhal doktora başvurmalıdırlar.

Ayrıca, kişinin geçmişte yaşadığı hastalıklar çok önemlidir. Karaciğer, Kalp-Damar hastalıkları, Kemik Veremi, Tansiyon ve Şeker gibi rahatsızlıkların tespit edilmesi çalışmaya başlamadan önce çok önemlidir. Böyle durumlarda hastanın doktor raporunun yanında “mutlaka doktoruyla birlikte ortak çalışması gerekmektedir”

Yaptığınız masajla fizik tedavi arasında bir fark var mı?

Evet var. Fizik tedavide, kasın kireçlenmesi ve tutukluluğunun açılması sağlanır. Bizim yaptığımız rahatsızlık giderici masajda ise, kasların beslenerek kuvvetlenmesi, toksinlerin ve zararlı maddelerin genel olarak vücuttan atılması sağlanır.

Masaj yapılacak kişiyi nasıl hazırlıyorsunuz?

Masörün veya masözün yanında kişiyi hazırlayacak bir yardımcımız bulunuyor. Masaja başlamadan önce kişinin mutlaka duşunu almış olması gerekiyor. Kişi duş almadıysa, merkezimizde duş alması sağlanıyor. Masaj odası önceden ısıtılmış oluyor.

Üzerinde paçaları ve beli geniş olan bir şort ile, “herkese ayrı olarak kullanılan çarşaf ve havlu” ile masaja hazırlanıyor. Kişinin üzeri önceden ısıtılmış havlu ile örtülerek, hangi bölgede çalışma yapılacaksa, (sırt bölgesi ise sırt, ayak ise ayak) o bölge açılarak çalışma yapılıyor ve çalışma bittikten sonra da kapatılıyor.

Masaj yapılırken kişi ağrı duyarsa ne yapıyorsunuz?

Rahatsızlığın çeşidine göre baskılı ya da baskısız masaj yapıyoruz. Önceden kontrol ederek ve kişinin onayı alınarak masaja başlanıyor. Bazı insanlara yüksek tansiyon ve özellikle şeker hastası olanlara, baskılı ve ağrılı masaj kesinlikle yapılmamalıdır. Ayrıca böbrek hastalarına ve kalp pili olanlara kesinlikle masaj yapılmamalıdır.

Hizmet için İstanbul profesyonel masöz veya masör tercih etmenizi öneririz!

Butik Masaj güncel adresleri burada bulabilirsiniz:

butik masaj youtube: http://bit.ly/2okxxsN

butik masaj twitter: http://bit.ly/2okFO00

butik masaj facebook: http://bit.ly/2okN8sA

butik masaj google+: http://bit.ly/2nprm2i

butik masaj linkedin: http://bit.ly/2nprnmS

butik masaj web sitesi: http://bit.ly/2oJuK9p

0