Hareketsizlik Sorunu – İstanbul Masaj Size İyi Gelir

Eğer ağırlıklı olarak ofiste veya oturarak iş yapıyorsanız, İstanbul’da birçoğumuz gibi, bunun yol açtığı sorunları bilmeli ve sorunları aşmak için düzenli masaj yaptırmalısınız. Size uygun masöz veya masör bulun.

Yerde bacaklarınızı öne doğru uzatacak şekilde uzanın. Ayaklarınızı alçak tabanlı bir mobilyanın(sandalye, masa ya da kanepe) altına koyun. Parmaklarınızı boynunuzun arkasında birbirine kenetleyin ve egzersiz yapmaya başlayın. Yavaş yavaş gövdenizi öne, sağa ve sola doğru hareket ettirerek olabildiğince bir daire çizin. Vücudunuzu mümkün olduğu kadar büyük bir daire oluşturacak şekilde hereket ettirin ve sonrasında bu işlemleri tam tersi yönde uygulayın. Bu egzersizi 30 saniye boyunca tekrarlayın ve 15 dakika ara verin, 30 saniye tekrarlayıp 15 dakika ara verin. Bu şekilde 6 tane 30 saniyelik set tamamlayana kadar devam edin.

Ek olarak başlangıç egzersizleri olarak önerilen egzersizler, yürüyüş, koşu, tenis, yüzme, bisiklet sürme, hentbol, beyzbol, futbol ve kasları çalıştıran her türlü aktivite, vücut yenileme egzersizleridir. Vücudunuz bir araçtır ve bunu düzenli olarak kullanmazsanız işlev gören kısımları “aşınmış” ve kullanılamaz hale gelir. En iyi görünümünüze sahip olmak, en iyi şekilde hissetmek ve yapabileceğinizin en iyisini yapabilmek için düzenli olarak spor yapmanız gerekir. Bu insanoğlunun doğasından kaynaklanır ve modern yenilikler bunu değiştiremez.

 

 

Sunumu görmek için buraya tıklayın:

 

 


 
0