Faydaları Görün

İstanbul masaj tecrübelerim konusundaki dördüncü videodasınız. Önceki videoda masaj faydaları konusuna devam ediyorum.

Bir önceki videoyu izleyebilirsiniz: https://youtu.be/9EKVYtF2_pQ

İstanbul masaj terapisi ayrıca damarlardaki kan akışını hızlandırır, bu nedenle de deri daha hoş bir renge sahip olur. Deri rengi hoş gözükmesinin nasıl bir önemi olabilir ki? Genellikle deri rengi vücudunuzun iç dengesi ve sağılığı hakkında önemli ipuçları verir. Masaj terapisi kaslardaki lif bağlarını güçlenmesine yardımcı olur.

Masajın otonom sinir sisteminizin üzerindeki etkisi ile size yeni doğmuşsunuz gibi rahatlatma hissi yaşatır. Nasıl mı? Derinizdeki sinir uçlarını uyarır, böylece iyi hissetmenizi sağlar. Tekrar belirtmek isterim ki bu durum ayrıca vücudunuzun stres düzeyini de azaltır.

İnsan rahatladığında diyafram nefesini daha rahat ve doğal bir şekilde almaya başlar. Diyaframınız bunu seveceğinden emin olabilirsiniz. Şüphesiz ki sinir sistemi masaj terapisinin kilit noktasıdır, fakat onu kontrol eden damar sistemi de oldukça önemlidir. Yeterli kan pompalanmaması ve sağlanmamasının sebebi damar daralmasıdır.

Masaj terapisi kan akışını düzenler, kas gerginlikleri azaltır ve ritmik hareketlerle hastamızın rahatlayarak kendini iyi hissetmesini sağlar. Bebeklerden yetişkinlere kadar tüm yaş gruplarına yararı vardır ve etkisi profesyonel atletlerden ev kadınlara kadar aynıdır.

Masaj kasların daha iyi beslenmesine yardımcı olur. Bu özeliği ile spora büyük fayda sağlar. Masaj yara ile kan arasındaki madde alışverişini hızlandırır ve destekler, böylece yara tedavisi hızlanır.

Kas egzersizlerinden sonra kas gelişimi için kaslar besin maddeleri ile beslenmeleri gerekir. Masaj, kan dolaşımını hızlandırarak kaslara besin maddeleri ve oksijen ulaşımının artmasını sağlar. Bu sayede vücut yenilenmesinde de katıda bulunur.

Masaj, doğrudan kas gelişimi amacı ile yapılmadığı zamanlar vücudun iş yoğunluğundan kaynaklanan yorgunluklarda kendini yenilemesine yardımcı olur ve özelikle çocukların doğru kas gelişimini destekler.

Masaj uygulamak, düzenli antrenman ve fitness programında ki besin desteği kadar önemlidir. Sıkı çalışma ile harika bir vücuda sahip olmaya çalışanlar için bu müthiş bir haberdir!

Uyku ve yeme düzensizliklere, sigara kullanma durumuna ve depresyon gibi bazı rahatsızlıklara masajın faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Kaslarımızı gevşeterek, masaj ruh halimizi düzenler ve rahatlamanızı sağlar.

Eğer profesyonel masaj yaptırırsanız, İstanbul, eğitimli ve lisanslı masaj terapistiniz vücudunuzun tepkilerine göre yoğurma, ovalama ve dokunma etkisini artırmak için elföraj, petrisaj, sürtme ve darbe gibi teknikler uygulayacaktır. Tenin üzerindeki sürtünmeyi azaltmak ve aromaterapi etkisini artırmak adına farklı yağlar ve losyonlar kullanacaktır.

Kendinizi rahat hissedeceğiniz düzeyde soyunmanız gerekecektir ve masaj yapılan bölgeniz dışında tüm seans boyunca vücudunuz havlı ile örtülü olacaktır. Rahatlığınızı ve masaj faydanızı artırmak adına masörler gereken güvenlik ve mahremiyet güvencesini size sağlayacaklardır.

İstanbul veya başka yerde, masajdan sonra çoğu insan rahatlama ve kendini iyi hissetme duygusu yaşar. Hemen işinize yoğunlaşarak, bu duygu kesilmemelidir. Ruhsal ve fiziksel rahatlamanın keyfini çıkarmalısınız ve birkaç gün sonra masaj seanslarının enerji ve performans faydalarını fark edeceksiniz.

Masajın faydaları sayılamayacak kadar çok olmasına rağmen eğer aşağıda sıralanan durumlardan birine sahipseniz, sizin için güvenli olmayabilir: gebelik, belirli bir bölgenizde şişkinlik veya kabartı, tok karnına masaj yaptırmak, herhangi bir deri hastalığı, toplardamar yangısı, variköz venler, veya herhangi bir kanser türü.

Fakat bu yazı video serisinin odak noktası harika masajlar yapabilmektir, bu nedenle İstanbul’da masaj uygulama tekniklerine odaklanın.

0