Dikkat Etmeniz Gereken Noktaları Bilin

Kendinize terapi uygularken, almanız gereken bazı önlemler vardır. Bu önlemler akupresür için de geçerlidir. Aşağıda belirtilen tavsiyelere göz atınız:

Butik Masaj Facebook sayfası: http://j.mp/2rXPEYz

Ağrının katmanlarına ulaşabilmek ve iç organlarınızın terapiye cevap verebilmeleri adına parmaklarınızla yavaş ve ritmik baskılar uygulayınız. Asla ani, şiddetli veya sarsıcı baskılar uygulamayınız

Karın bölgenizin üzerinde çalışırken dikkatli olmalısınız, özelikle hastaysanız. Özellikle bağırsak kanseri, tüberküloz, lösemi veya kalp gibi rahatsızlıklara sahipseniz karın bölgenizi es geçebilirsiniz. Karın bölgenizi hamileyken de es geçebilirsiniz.

Hamilelik süresince akupresür uygulamak için özel önlemler alınmalıdır. Vücutta uzak durulması gereken belirli bölgeler vardır. Hamile kadına akupresür uygulamadan önce doktorunuzla danışmalısınız.

Kasık, kulakların hemen altında bulunan boğaz kısmı ve koltuk altları gibi lenf bölgeleri oldukça hassastırlar. Bu bölgelere baskı uygulanmamalı, sadece nazikçe tutulmalı.

Ciddi yanık, ülser veya enfeksiyon kapmış bölgelerin üzerinde çalışmamalısınız; bu durumlar için sadece tıbbi yardım önerilmektedir.

Yeni iyileşmekte olan yaranın üzerinde doğrudan çalışmayınız. Yara veya ameliyat bölgelerin ilk bir ayında kesinlikle baskı uygulamayınız. Ancak yaralı bölgeden birkaç inç (1 inç=2,54 cm) uzaklıkta sürekli nazik dokunuşlar bölgeyi uyaracaktır ve tedavisine destek olacaktır.

Akupresür seanslından sonra vücut sıcaklığınız düşecektir; soğukluk direnciniz de düşecektir. Çünkü gerginlikler gevşer ve yaşam enerjiniz iyileştirme gücünüzü azami seviyeye çıkarmak adına odaklanır.

Vücudunuz daha korumasız kalabilir, bu nedenle akupresür seanslarından sonra ekstra kıyafetler giymelisiniz ve vücudunuzu sıcak tutmalısınız.

Nefes almayı öğrenin: https://youtu.be/SPvWuw8zQTU

Masaj ve sağlık ilişkisi: https://youtu.be/5UpajDMU3-c

Size uygun İstanbul masaj seçin: https://youtu.be/7gf5NcxdpYA

0