Baskı Noktasını Bulun

Anatomik işaretlerin öncülüğünde akupresür noktası bulunur. Size yardımcı olmak adına tüm bu noktaları işaretler kullanarak (kemik girintileri ve çıkıntıları gibi) ve resmederek bu kitapta tarif ettik.

Masaja hazırlanın: https://youtu.be/NDE-3NczbBc

Profesyonel masöz: https://youtu.be/jZEoTue4VP8 M

asaj prensipleri: https://youtu.be/-5j-3xO_9H4

Bazı akupresür noktaları ana kas gruplarının altında yer alır. Kemik yapısına yakın olan noktalar genellikle girintilerde yer alır, kas noktaları ise kas gruplarının veya gerginlik bağılarının bünyesinde konumlanır.

Noktaya baskı uygulamak için doğrudan kemik girintisine veya kas grubunun üzerine bastırınız.

Akupresür zamanla gelişti, 365 noktanın her biri Çince karakterlerle şiirsel bir biçimde adlandırıldı. Her bir ad noktanın faydasını veya bulunduğu yeri temsil eder.

Örneğin, Gizli Berraklık noktası ruhsal faydası ile ilgilidir; zihni boşaltır. Omuz Köşesi, noktanın konumu hakkında bilgi verir. Üç Mil Noktası, kişiye üç millik ekstra enerji sağladığı için bu ad ile anılmıştır.

Atletler ve yüzücüler dayanaklıklarını ve dirençlerini artırmak adına bu meşhur noktaları kullanırlar.

Ayrıca akupresür noktalarının bazı adları meditasyon aracı olarak kullanılabilir. Faydasını hayalinizde canlandırırken ve derin nefes alırken noktanın üstüne baskı uygulayın ve adını sessizce tekrarlayın, her noktanın sunduğu potansiyel gücü fark edeceksiniz.

Bel altı bölgesinde bulunan Dirilik Denizi noktasına dokunduğunuzda, derin nefes alın ve her derin nefes alışınızla yaşam gücünüzün nasıl yükseldiğini hissedin. Bel altı bölgenizin tedavisini desteklemek ve yardımcı olmak adına zihin gücünüzü kullanın.

Faydalarını genişleten güçlü fiil ifadeleri kullanarak, noktaların isimlerini tekrar adlandırabilirsiniz.

Örneğin, göğüs kafesinizin üst, dış bölgesinde bulunan Bırak Gitsin noktasına parmak ucunuzla dokununuz. Derin nefesler alın. Gerginliğiniz, hayal kırıklığınız ve stresiniz bir anda uçup gittiğini hayal ediniz.

Bu noktalara dokunurken ve derin nefes alırken, içinizden “Şu anda tüm olumsuzlukları ve öfkemi serbest bırakıyorum” diye tekrarlayınız.

İsimlere ek olarak, her noktanın vücutta bulunduğu yer itibarı ile numaralandırılmıştır. St 3 veya Gİ3 21 gibi konum numaraları, her profesyonel akupresür veya akupunktur terapisti tarafından kullanılır ve bu nedenle bende nitelendirmek adına kullanacağım.

Bu işaretler Sözlük bölümünde açıklanmıştır, fakat kendinize akupresür uygulatmak için bu terimleri bilmeye veya hatırlamaya ihtiyacınız yoktur.

İstanbul’da profesyonel masöz ile elit,vip seviyesinde,first class kalitede,en iyi ve en güzel masaj hizmetini alın ve keyif dolu anlar yaşayın – TIKLAYIN: https://twitter.com/butik_masaj

0