Aküpresür Teknikleri

İstanbul masaj dünyasında bugüne kadar birkaç farklı akupresür türü denenmiştir, buna rağmen eski tetikleme noktaları her türde kullanılmıştır.

İstanbul’da profesyonel masöz ile elit,vip seviyesinde,first class kalitede,en iyi ve en güzel masaj hizmetini alın ve keyif dolu anlar yaşayın – TIKLAYIN: https://twitter.com/butik_masaj

Farklı ritimler, baskılar ve teknikler akupresürün farklı stillerini oluşturur, aynı notaların farklı müzik türlerinde farklı yollarla birleştirilmesi gibi.

Örneğin, Shiatsu en yaygın akupresür sitilidir, oldukça ektilidir. Her bir noktaya üç saniyeden beş saniye kadar derin baskı uygulanır.

Başka akupresiür türünde her bir noktaya bir dakikalık veya daha fazla bir süre ile nazikçe dokunulur. Aralıklı ve hızlı vuruş baskıları uygulanır; yavaş baskılar vücutta daha derin rahatlama ekti sağlar.

Akupresürde kullanabileceğiniz temel teknikler bulunur:

Derin baskı en temel tekniktir. Sürekli ve sabit baskı oluşturmak adına baş ve işaret parmaklarınızı, avuç içlerinizi ve bilek eklemlerinizi kullanınız.

Belirli bir bölgeyi rahatlatmak veya ağrılarını dindirmek için kademeli baskı uygulayın ve birkaç dakika hareket uygulamadan ellinizi noktanın üstünde tutunuz.

Bir dakikalık baskı (kademeli baskı) sinir siteminizi yatıştırır ve rahatlatır, iyileşme sürecini destekler. Bölgeyi uyarmak için sadece dört veya beş saniyelik bir baskı uygulayınız.

Yavaş hareketlerle yoğurma, elinizin sert kısmı ile beraber parmaklarınızı ve başparmaklarınızı kullanarak geniş kas gruplarını sıkıca sıkarak gerçekleşir.

Bu hareket, hamur yoğurma işlemine oldukça benzer. Kas grubunu yumuşatmak ve bükmek için baskı uygulayınız, bu baskıyı oluşturmak için de vücudunuzun üst bölgesinden güç alınız.

Bu işlem omuz ve boyun gerginliklerini ve baldır kaslarında ki katılıkları ve spazmları gevşetir.

Sert ovma, kan ve akyuvar hücrelerimizi uyaran bir sürtme hareketidir. Teninizi nazikçe ovalayarak kan dolaşımınızı hızlandırabilirsiniz, böylece şişkinlik, uyuşma ve kansızlık gibi problemleri en aza indirebilirsiniz.

Hızlı ve hafif vuruşlar, parmak uçlarımızı kullanarak yüzümüz gibi hassas ve korumasız bölgeleri uyarır. Kalça gibi daha geniş alanlı bölgelerimizi için yumruklarınızı kullanınız. Bu teknik sinir sisteminizin işleyişini ve cansız kas dokusunu uyarır.

Masaj adresleri: https://youtu.be/ZduRqs89Rlo

İstanbul masaj ve sağlık ilişkisi: https://youtu.be/5UpajDMU3-c

Masaj rehberi: https://youtu.be/40Ahy8RU4nQ

0